BLOG

REPUBLIC OF TURKIYE 100th ANNIVERSARY

29 October 2023

We celebrate the 100th anniversary of Turkish Republic with great enthusiasm and honor!  

MORE

TDG SHAKE TABLE BIAXIAL

19 December 2022

TDG SHAKE TABLE BIAXIAL is a state-of-the-art earthquake simulator that has quickly become a preferred choice for universities and research institutions all around the world. With a 100 kg payload capacity, 200 mm stroke capacity, and 650 mm/s velocity capacity, it is capable of simulating a wide range of seismic events with exceptional accuracy and precision.

MORE

3rd TDMSK Conference 14-16 October 2015 - İzmir

16 September 2015

TDG attended 3rd Earthquake & Seismology Conference of Turkey in Dokuz Eylül University. 

MORE

5. ULUSLARARASI DEPREM SEMPOZYUMU

02 June 2015

"10-12 Haziran 2015" tarihleri arasında beşincisi düzenlenecek olan "Deprem Sempozyumu" 11 farklı meslek grubu ve anabilim dalının desteği ile Kocaeli NESS Otel'de gerçekleştirilecektir.  

Kocaeli Üniversitesi'nin ev sahipliği yaptığı sempozyuma TEKNİK DESTEK GRUBU da sektörün önde gelen firmalarından biri olarak standı ile katılacak. Ayrıca TEKNİK DESTEK GRUBU Teknik Müdürü Eren AYDIN 12 Haziran 2015 Cuma günü "BİNALARDA YAPISAL SAĞLIK TAKİBİ İÇİN ENSTRÜMANTASYON YÖNTEMLERİ" konulu bir sunum yapacak. 

MORE

Yapısal Sağlık Takibi ile Daha Güvenli Bir Yaşam Mümkün

01 June 2015

Yapısal Sağlık Takibi, bu işle ilgilenen uzman kişilerin dışında bir çok insan için oldukça yeni bir kavram. Teknik Destek Grubu olarak uzun zamandır bulunduğumuz her platformda "Yapısal Sağlık Takibi nedir ve neden önemlidir?" konusunu anlatmaktayız. Bu kavramı herkesin anlayabileceği bir dille anlatmak için uzun zamandır üzerinde çalıştığımız tanıtım filmimizi sonunda hazırladık. İzlemeniz ve paylaşmanız dileğiyle.

MORE

ULUSAL YAPI MEKANİĞİ LABORATUVARLARI 5. TOPLANTISI

22 May 2015

''Ulusal Yapı Mekaniği Laboratuvarları Toplantısı" Erciyes Üniversitesi tarafından 29-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında Kayseri'de gerçekleştirilecek.

Hilton Otel'de Erciyes Üniversitesi'nin ev sahipliği yaptığı konferansa TEKNİK DESTEK GRUBU da standı ile katılacak.

MORE

2. ULUSLARARASI SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPILAR SEMPOZYUMU

22 May 2015

Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü tarafından ilki 26-28 Mayıs 2010 tarihlerinde düzenlenmiş olan “Uluslararası Sürdürülebilir Yapılar Sempozyumu"nun 2. si 28-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi A Binası'nda gerçekleştirilecektir. 

Sempozyumda yurtiçi ve yurtdışından gelecek bilim adamları, uzmanlar ile uygulamacı ve denetim mekanizmalarında görev alan kurum-kuruluşların bir araya getirilmesi hedeflenmektedir. Yurtdışından gelecek olan, dünyaca tanınan önemli bilim adamları davetli konuşmacı olarak sempozyuma katılacaktır. 

MORE

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması

22 May 2015

25 üniversite yarışıyor...

Tahtın sahibi 30 Haziran'da belli olacak...

28-30 Haziran 2015'te İstanbul'da 2. si yapılacak yarışmada yine TEKNİK DESTEK GRUBU tarafından üretilmekte olan TESTBOX Marka Sarsma Tablası ve TESTBOX Marka Ölçüm Sistemleri kullanılacaktır.

Yarışmacılara şimdiden başarılar diliyor, bu güzel organizasyona destek olmaktan mutluluk duyuyoruz.

MORE

ARI-1 Sarsma Masası

04 March 2015

Tüm elektronik, mekanik tasarım ve üretimi Teknik Destek Grubu - İDATEK ortaklığı tarafından yapılan İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi Yapı ve Deprem Mühendisliği Laboratuvarına kurulan Yüksek Kapasiteli Sarsma Masası 8 Ocak 2014 tarihinde yapılan geniş katılımlı bir organizasyonla açıldı. 

MORE