SARSMA TABLASI VE SİMULATÖRLER

SERVO - TEST

TDG, depremin yarattığı etkiyi simule edebilen, küçük ve büyük ölçekli sarsma masaları ve deprem simülatörleri geliştirmektedir. Eğitim Amaçlı Sarsma Tablaları

Eğitim Amaçlı Sarsma Tablaları

Bu gruptaki çözümlerin genel özelliği, küçük boyutlu, taşınabilir ve kolay kullanılabilir olmalarıdır. Test modelleri ve ölçüm setleri ile desteklenerek, yapıların deprem etkisi altındaki davranışının demonstrasyonu sağlanabilmektedir. Lisans/lisansüstü eğitim, seminer, mühendislik yarışmaları ve toplumsal farkındalık amaçlı etkinlikler için ideal çözümlerdir. 

İNCELE

Yüksek Kapasiteli Sarsma Tablaları

Yüksek Kapasiteli Sarsma Tablaları

Üniversite veya diğer kuruluşların yapı-deprem laboratuvarlarında gerçek ölçeğe yakın numunelerin deprem davranışlarının test edilmesinde kullanılır. Yüksek kuvvet ve hız gereksinimleri, yüksek debili hidrolik güç ünitesi ve servo-hidrolik aktüvatörlerle sağlanmaktadır.  Tek veya çok eksenli çözümler mevcuttur. 

İNCELE

Orta Ölçekli Sarsma Tablaları

Orta Ölçekli Sarsma Tablaları

Servo-motor kontrollü elektro-mekanik sarsma tablaları, hidrolik sistemlere göre daha düşük maliyetli olmaları ve daha kompakt tasarımlarıyla, orta ölçekli deprem testleri için ideal bir çözümdür. Talep edilen tabla ebatları ve yük kapasitesine özel tasarımlar sunulmaktadır. 

İNCELE

Çok Eksenli Simülatörler

Çok Eksenli Simülatörler

6 serbestlik derecesine kadar çalışabilen bu sistemler sarsma tablası veya simülasyon platformu olarak kullanılabilmektedir. Kuvvet kapasitesine göre hidrolik veya elektro-mekanik çözümler mevcuttur. 

Sismik Sarsıcılar

Sismik Sarsıcılar

Yapılarda “Zorlanmış Titreşim (Forced Vibration)” yöntemiyle yapılan Deneysel Modal Analiz çalışmalarında, istenen frekansta kuvvet uygulamak üzere tasarlanmış cihazlardır. Farklı kuvvet, frekans ve eksantirisite değerlerine göre özel olarak tasarlanabilmektedir.