SİSMİK İZLEME

SİSMİK İZLEME VE ERKEN UYARI

Sismik İzleme cihazları, ivmeölçer tabanlı kuvvetli yer hareketi kayıtçılarını ve hızölçer tabanlı sismometreleri kapsamaktadır. 


Bu cihazlar deprem izleme ağları, baraj deprem güvenliği, mikro-tremor testleri, yer altındaki kaynakların görüntülenmesi, deniz altı araştırmaları gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

Sismik ölçümle ve araştırmalarla ilgili ihtiyaç duyulabilecek ürünlerin farklı niteliklerde ve uygulamalara özel kutulamadaki her tür modeli TDG tarafından optimum fayda/maliyet oranı ile sağlanmaktadır. Türkiye’nin ilk kuvvetli yer hareketi kayıtçısı TDG tarafından geliştirilmiştir.Deprem İzleme Ağları / Jeofizik

Deprem İzleme Ağları / Jeofizik

Kuvvetli Yer Hareketi Kayıtçıları Kuvvet-Dengeli(FBA) Kuvvetli Yer Hareketi Kayıtçıları Yenilikçi MEMS (FBA Hassasiyetinde) Geniş Bant Sismometreler

Baraj Deprem Sensörleri

Baraj Deprem Sensörleri

Depremler baraj yapıları için önemli bir risk oluşturduğundan, baraj gövdelerinin kuvvetli yer hareketi kayıtçısı tipinde çok hassas deprem sensörleri ile izlenmesi büyük önem taşımaktadır.

İNCELE

Yeraltı Kaynakları / Enerji / Jeotermal Araştırmalar

Yeraltı Kaynakları / Enerji / Jeotermal Araştırmalar

Yeraltı kaynaklarının araştırılmasında, sismik dinleme ağlarının kurulması yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Bu amaçla genelde geniş bant sismometreler tercih edilmektedir.

İNCELE

Deniz Altı Araştırmaları

Deniz Altı Araştırmaları

Deniz ve okyanus araştırmalarına derinlik basıncına dayanıklı özel olarak kutulanmış sismometrelere ihtiyaç duyulmaktadır. Her türlü özellik ve yapıdaki alternatif çözümler TDG tarafından sağlanmakktadır. 

İNCELE

İlgili ÜrünlereQUAKE-NOVA

eQUAKE-NOVA

İNCELE

ZAYIF YER HAREKETİ

ZAYIF YER HAREKETİ

İNCELE